Вибрати матрац, який би був зручним і не коштував надто дорого, нелегко. Якщо раніше не доводилося розбиратися в особливостях, характеристиках, перевагах та недоліках, може статися, що зробите невірний вибір. Щоб цього не сталося, радимо дізнатися типові помилки, які роблять майже всі покупці. Це вбереже вас від їх повторення.
Неважливо, хто придбав матрац нещодавно – друг, мама, порадниця в інтернеті. Те, що зручно одній людині, абсолютно не означає, що підійде вам. Наскільки б наполегливо вам не пропонували товар чи не запевняли в тому, що ціна найвигідніша – не поспішайте.
Модель варто підбирати з урахуванням віку, власної ваги, зросту, вподобань. Навряд чи ви точно така сама людина, як сусід чи подружка. Єдина рекомендація, до якої варто прислухатися, – порада лікаря-ортопеда. Великий вибір матраців різної конструкції представлений тут https://velam.ua/ru/catalog/matrasy/c1.
Люди зазвичай не досить добре розуміють, яким власне повинен бути матрац. Так, при виборі перш за все звертають увагу на тип наповнювача, адже є певна мода на нього. Але ж потрібно спочатку визначити, які властивості матеріал надає виробу.
Так, кокосова койра робить матрац більш жорстким. Латекс може бути різної м’якості, що залежить від щільності. Моделі з пружинами також мають безліч відмінностей, і при виборі варто враховувати не лише тип, але й те, залежна конструкція чи незалежна. Для одного користувача цілком достатньо пружин «Боннель». А ось для двоспального ліжка більше підходить «Покет Спрінг» – незалежний пружинний блок.
Якщо вирішили придбати матрац, варто поставитися до цього процесу дуже уважно. Адже його вибирають не на 1-2 роки, а як мінімум на 10-15. Приділіть більше уваги перевірці всіх параметрів. Як мінімум варто полежати на матраці, помацати його. Варто звертати увагу на такі моменти:
перевірте, чи підходить модель до розмірів ліжка. Матрац не повинен бути більше, адже просто не поміститься, чи менше – такий буде ковзати;
оцініть жорсткість. Якщо вибираєте для односпального ліжка, то орієнтуватися на вподобання, коли ж необхідний виріб для двоспального, то краще брати середньо-жорсткий або двосторонній;
спробуйте полежати. Якщо вибираєте в інтернеті, дізнайтеся максимум інформації в консультанта, можливо, у вашому місті є салон, де можливо провести «тест-драйв».
Обов’язково перевірте, з яких наповнювачів складається матрац, впевніться, чи немає на них алергії. Перевірте чохол – склад, конструкцію, чи є можливість його прати чи чистити іншим способом. Також не варто відкладати купівлю наматрацника, який захищає виріб від бруду, вологи, механічних пошкоджень.
Автор: Дмитро Кіркоров